Послуги геодезиста - геодезичні роботи в Києві та Київській області
Геодезичні роботи на ділянці – визначення параметрів ділянки для проведення будівельних робіт
Щоб геометричні параметри об'єктів, що зводяться відповідали будівельним нормам, при підготовці до будівництва в обов'язковому порядку проводяться геодезичні роботи. Одним з основних видів геодезичних робіт є знімальні роботи. Цей вид робіт проводиться в період, що передує проектуванню
В результаті проведення зйомки виробляється побудова моделей: графічної у вигляді топографічного плану (топографічної карти), а також аналітичної у вигляді цифрової карти. Крім знімальних робіт, геодезисти проводяться трассировочные, геодезичні роботи, виконавчі зйомки, а також спостереження за деформаціями об'єкта.
Як проводяться геодезичні роботи
Геодезичні роботи являють собою складний комплекс заходів, в який включаються наступні види робіт:
- створюється геоподоснова для будівництва,
- виконується розбивка основних осей будівлі, і закріплюються висотні репери,
- по периметрі споруджуваного будинку створюється планово-висотна мережа,
- виносяться контури будмайданчика.
- звіряються електронні та паперові креслення, проводиться детальна розбивка, осі і позначки виносяться на монтажний горизонт,
- готується виконавча документація по проведеним роботам.
Що входить в поняття «геоподоснова»
Геоподоснова для зведення об'єкта – це топографічний план, де обов'язково зазначаються інженерні комунікації та природні об'єкти. Подробиця такого плану може бути різною залежно від цілей виконання геодезичних робіт.
При складанні топографічного плану ділянки організація, яка проводить роботи, виконує наступні заходи:
- вивчення документів про дільниці, поданих замовником,
- встановлення площі зйомочних робіт,
- проведення попереднього польового дослідження,
- виявлення зон, які забезпечують під'їзд до ділянки,
- формування планово-висотного обгрунтування,
- виконання топографогеодезических робіт за допомогою тохометра для оцінки координат і висот об'єктів, які присутні на об'єкті,
- перенесення даних, які були отримані в ході польових досліджень, на комп'ютер і обробка за допомогою спеціального програмного забезпечення.
Виконання розбивання основних осей будівлі
СНиП геодезичних робіт включає розділ про розбивці осей об'єкта. Цей вид робіт проводиться до початку будівництва. Після того як проведена експертиза проекту та проведено отримання погоджень та дозволів, а будмайданчик буде обгороджена, проводиться робота по винесенню в натуру осей споруди (геодезичні розбивочні роботи).
У процесі цієї роботи проводиться розбивка ліній, за якими буде прокладати газопровід, водопровід, кабельні траси та інші комунікації. Тільки після стає можливим здійснення земляних робіт. В координатній формі розбивка осей здійснюється за допомогою тахеометра.
Які вимоги до безпеки при проведенні геодезичних робіт
Техніка безпеки при геодезичних роботах передбачає дотримання будівельних правил:
- До проведення таких робіт допускаються лише особи, які пройшли відповідний інструктаж.
- Під час виробництва земляних робіт обов'язково повинно враховуватися рух транспорту і виконання робіт на будмайданчику різних механізмів. Щоб забезпечити безпеку виробництва робіт, за всіма механізмами і транспортними засобами на будівельному майданчику повинен спостерігати спеціально призначений працівник.
- При створенні котловану слід правильно закріплювати його стінки і уникати підкопів.
- Заборонено виробництво геодезичних робіт з використанням приладів, якщо поруч працює екскаватор, а також розміщувати геодезичні прилади під стрілою екскаватора.
- Не можна виконувати геодезичні роботи у краю котловану, який має круті укоси, а також під навислим грунтом.
- Інженерно-геодезичні роботи повинні проводитися поза ділянок, для підігріву яких у зимовий час використовуються електроприлади, щоб запобігти можливість електричних травм. Для безпеки проведення геодезичних робіт струмоведучі лінії необхідно відключати.
- Розбивочні роботи не повинні проводитися на опалубці в дощову пору.
- Для підсвічування шкали приладу рекомендується використовувати кишенькові або шахтарські ліхтарі.
Як пов'язані між собою геодезичні та картографічні роботи
Геодезичні та картографічні роботи тісно пов'язані між собою. В процесі геодезичних робіт встановлюються точні дані про ділянки, а при проведенні картографічних робіт створюються топографічні і тематичні карти. З плином часу у зв'язку із змінами ділянок при проведенні картографічних робіт необхідно проводити їх уточнення і вносити доповнення. Карти та атласи готуються як на паперовому, так і
електронному носіях.
Зберігання картографічних матеріалів та забезпечення їх зберігання
Все материалы, которые получают в результате проведения картографических работ, входят в картографо-геодезический фонд. Хранение этих материалов осуществляют федеральные органы. Госконтроль подразумевает проведение полевых и камеральных проверок, целью которых является установление соответствия проектной документации для строительства установленным требованиям. Кроме того, проверки госконтроля направлены на оценку качества произведенных работ и обоснование трудовых затрат при производстве строительных работ.
Необходимость геодезических работ для постановки участка на кадастровый учет
Геодезичні та кадастрові роботи виконуються для того, щоб відомості про ділянки землі при занесенні їх у державний кадастр точно відповідали реальним відомостями. При будь-яких змінах ділянки для оформлення його кадастрового паспорта необхідно наново виробляти геодезичні роботи та оформляти всі необхідні кадастрові заходи. Уникнути проблем при проведенні операцій із земельними ділянками можна тільки при точному дотриманні земельного законодавства.
Готівкові безготівкові розрахунки
(044)233-22-90, 232-70-31
Моб.: 063-340-48-30, 096-364-79-66
- Сапропель можна використовувати і без компостування, складаючи суміші з гноєм, торфом, фосфорними і калійними добривами - Продаж і доставка чорнозему з сапропелем від 5 тонн і більше !